Jeden a půl milionu nemocnicím

5. 4. 2020

Nadace Preciosa podpořila nemocnice v Křišťálovém údolí mimořádnou částkou 1,5 milionu korun. Ty za peníze nakoupí ventilatory a další zařízení na podporu dýchacích cest. Zdravotnická zařízení v regionu již od Preciosy dostala také přes dva tisíce roušek.

„Zdravotnická zařízení i další klíčové organizace v Křišťálovém údolí podporujeme již přes čtvrt století. Nyní jsme poslali v reakci na mimořádnou situaci v souvislosti s koronavirem 1,2 milionu korun do Krajské nemocnici Liberec,“ popisuje ředitelka Nadace Preciosa Andrea Kroupová. Akce proběhla v partnerství se sesterským Slovanem Liberec. Nemocnice za poskytnuté příspěvky nakoupí 2 plicní ventilátory a 2 další přístroje na podporu dýchacích cest. „Jsme rádi, že můžeme pomáhat. Teď, rychle a v našem regionu. Velký dík patří těm, kdo pomáhají s námi,“ dodává Kroupová. Z celkové částky Nadace Preciosa přispěla 450 tisíci korun, Slovan Liberec Nadaci přidal na podporu nemocnice 750 tisíc korun. Dalších 300 tisíc korun putovalo z nadačních fondů na účet Nemocnice Česká Lípa.

Vedle finančních prostředků podporuje Preciosa zdravotnická zařízení, domovy pro seniory nebo léčebny pro dlouhodobě nemocné také rouškami, které šijí zaměstnanci společnosti i nesčetní dobrovolníci. „Do těchto zařízení jsme dodali již přes dva tisíce roušek,“ doplňuje Kroupová. Akreditovaná laboratoř z rodiny Preciosa navíc produkuje desinfekci pro lokální účely.

Pro ty, kdo nemohou šít vlastní roušky doma, spustila Nadace Preciosa projekt Adoptuj roušku, zastav virus. Projekt je možné podpořit poukázáním libovolné částky na transparentní účet nadace č. 115-1546940277/0100. Do poznámky je třeba uvést heslo ROUŠKY. Nejmenší příspěvek činí 30 korun. Horní hranice příspěvku není stanovena. Ti, kdo ve prospěch nadace přispějí částkou vyšší než 1000 korun, navíc v případě zájmu získají jako poděkování unikátní certifikát. Projekt Adoptuj roušku, zastav virus mohou lidé podpořit nejen finančně, ale i darováním nových či bezvadně čistých látek ze stoprocentní bavlny, tkalounů či gumiček nezbytných pro výrobu roušek. Spolu s hotovými rouškami je možné je předat v sídle Preciosy v Jablonci nad Nisou.

Nadace navíc podpoří osoby, rodiny, spolky či sociální služby v regionu nejhůře postižené následky epidemie. „Již v tuto chvíli je možné posílat žádosti k posouzení přímo do nadace,“ upozorňuje Kroupová s tím, že podporu nabídne Preciosa nejen vlastním zaměstnancům, ale i široké veřejnosti.

Nadace Preciosa podporuje region Křišťálového údolí již více než čtvrt století. Za tu dobu poskytla na jeho rozvoj v nejrůznějších oblastech více než 250 milionů korun.