Víly z Křišťálového údolí učarovaly Patriku Eliášovi

5. 3. 2018

Bylo nebylo, v Křišťálovém údolí žila nádherná víla Nisa a její kamarádka Večernice… takto začíná příběh dvou víl, které inspirovaly vznik panenek s křišťálovými kameny a skleněnými perličkami. Panenky pro slavnou benefiční aukci Unicefu stvořila a věnovala Nadace Preciosa.

Panenky s příběhem, který odkazoval ke Křišťálovému údolí i historii Preciosy, v dražbě hodně zaujaly. Strhla se o ně doslova mela, v které přihazovali různí dražitelé.

Nisu a Večernici, které byly prvními dvojčaty v patnáctileté historii aukcí, vydražila hokejová legenda Patrik Eliáš. A to za druhou nejvyšší částku v rámci aukčního večera!

Je nám velkou ctí, že právě Patrika Eliáše naše víly zaujaly natolik, že byl ochoten si je nejen koupit, ale hlavně svést aukční bitvu.

Nisa a Večernice pomohly zařadit Nadaci Preciosu mezi další významné české tvůrce legendárních panenek. Už patnáctý ročník této úspěšné akce se odehrál v Praze, v Muzeu hudby na Kampě a víly z Křišťálového údolí skutečně zazářily svoji krásnou a dojaly svým příběhem.

Slavnostního večera, už patnáctého v historii tohoto projektu v Česku, se zúčastnila i řada prominentních českých osobností, které pro tuto příležitost navrhly také své vlastní charitativní panenky. Byla mezi nimi módní návrhářka a patronka projektu Liběna Rochová, spisovatelka Barbara Nesvadbová, herec Josef Dvořák nebo česká Miss Earth Iva Uchytilová.

Výtěžek z aukce podpoří projekty očkování dětí, které UNICEF rozvíjí v zemích třetího světa. Během uplynulých patnácti let projektu se v Česku povedlo na aukcích vybrat na 30 milionů korun a z někdejších skromných začátků se aukce panenek stala jednou z nejdůležitějších charitativních událostí v zemi.